Školní lyžák část 3

7. února 2012 v 10:03 | Mona Linth |  Školní lyžák
Koukneme na sebe s Luckou překvapeným pohledem. Není ošklivý, ale ani krásný. Co tady asi chce? V tom přijde do chodby šéf, jak přejmenovala Lucka našeho učitele.


"Holky, tohle je Martin. Bude místo mě vařit polévku." Promne si ruce. "Já musím vzít tu zvěř na běžky, abychom vám tu nepřekáželi." Je vidět, že se mu moc nechce.
"Jo jasně, v pohodě. Ahoj, já jsem Nina." Podám si s Martinem ruku.
,,Já jsem Lucie." Nahodí svůj úsměv, kterým se směje na všechny kluky. Nenápadně ji drknu do boku.
"Ahoj holky, tak co budeme dneska vařit?" Řekne tak, že je z jeho hlasu patrné, že je o několik let starší než my. Musím říct, že to řekl opravdu nechutně.
"My se postaráme o těstoviny a upečeme bábovky jako desert."
"Dobrá, takže já udělám nějakou vynikající polévku a salát." Mrkne na nás, až mi to přijde odporné ještě víc. Postavím hrnce na plotnu a do vroucí vody vysypu pytlíky těstovin. Martin pracuje v druhé části kuchyně.
"Taky ti přijde tak falešnej a divnej?" Tázavě se podívám na Lucku.
"A jak! Nevím jestli se ho mam bát nebo ne." Směje se. "Třeba je to nějakej úchyl, co přepadává malý holčičky!"
"Ale no tak! O tom se nevtipkuje. Spíš mě přijde teplej!" Přestaneme v hovoru, protože Martin přijde k nám. Zkontroluje kdesi cosi. Zadržujeme s Luckou smích, když vidíme jaké dělá gurmánské obličeje. Scedí nám těstoviny a nasype do nich opečené párky na cibulce. Lucka vymaže formy na bábovky a já do nich naliji těsto. Martin je dá péct, pak odejde ven před chatu na cigaretu. O moment později se do chaty vřítí kluci.
"Ženy! Máme hlad!" zahuláká jeden z nich.
"Jen, když slíbíte, že umyjete nádobí!" Směje se Lucka a výhružně mává vařečkou. Kluci nesouhlasně protestují, ale protože mají hlad, tak jim nic jiného nezbyde.
"Nebojte holky, kluci rádi pomůžou!" pronese šéf za kluky
"My tu nejsme od toho, abychom tady uklízeli jako nějaký uklízečky!" řekne nakvašeně sympatický blonďák a hodí příborem o stůl. "To se mi snad jen zdá."
,,Matěji! Nech si svoje poznámky, neznamená, že když se takhle chováš ve škole, tak že budeš i tady! Mlč nebo to uklidíš všechno sám." Okřikne ho učitel.
"Tak blonďáček je pěkně namachrovanej!" mrkne na mě Lucka. "To vypadal tak.. něžně."
"Nojo. Nějak se nezdá." Plním talíře a podávám je okýnkem klukům. Lucka ohřívá druhý chod a připravuje polevu na bábovku.
,,Dneska mi bude obzvlášť chutnat od takový krásný slečny." Prohodí jeden z party, která se drží výhradně jen Matěje. Když přijde na řadu Matěj, zadívá se na mě a pak pohrdavě pohodí hlavou a odkráčí si to ke stolu. Ten mě teda dopálil, už ani nemám hlad. Sakra, proč musí být hezcí kluci buď zadaní nebo úplní blbci.
"Ale no tak, Ninouši, přece by ses nemračila kvůli takovým blbům." Popíchne mě Pavel. "Pojďte si s Lů sednou k nám, jasný?" rozdáme všem kompletně všechno jídlo a jdeme si s vlastním tácem sednout k Pavlovi.
"Teda, musím říct, že to máte fakt dobrý." Pochválí nám jídlo Pavlův kamarád David.
"Tak to děkujeme a nebojte, víc už vařit nebudeme!" Směje se Lucka.
Nenápadně se ohlídnu za Matějem a naše oči se střetnou. Ucítím lehké zamrazení, ale jeho pohrdavý obličej mě vrátí zpátky na zem.
,,Tak kluci, hromadí se nádobí! Honem, někdo začněte s mytím! A k večeři vytáhněte svoje zásoby nebo se to zkazí, já to tady pak nebudu čuchat!" zavelí šéf "Matěj a jeho parta! Šup, nástup do kuchyně. Pak se vystřídáte s dalšíma, nebojte na všechny se dostane!" koukne na Pavla "Vy půjdete hned po nich." Poručí
"My vám pomůžeme" Mrkne Lucka na Pavla "Pak na nás zaklepte." Vezmu si buchtu do ruky a vyjdeme do pokoje, podíváme se na poslední kus filmu. Dopadl jak jinak než dobře. Krásný happy end, škoda že to tak nejde i v normálním životě.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Verinka Verinka | Web | 7. února 2012 v 10:47 | Reagovat

Děkuju za přání! :))
Btw .. závidím takovým lidem, co dokážou napsat takový dlouhý články jako ty! :)

2 ZDENKA  474 ZDENKA 474 | Web | 8. února 2012 v 9:21 | Reagovat

TAK TO ZKUS UVAŘIT - HIHI PAPA

3 nikulka61 nikulka61 | 21. února 2012 v 14:28 | Reagovat

hmm pekny

4 nikulka61 nikulka61 | 21. února 2012 v 14:29 | Reagovat

ale moc se mi to nechtělo cist

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama